Pahad poisid

best_best.jpgGEORGE BEST

PÕHJA-IIRIMAA JALGPALLUR

Maradona good, Pele better, George Best! Just nii on hinnanud paljud asjatundjad selle Belfastist pärit pallivõluri talenti maailma jalgpalliajaloos. Ka Pele ise on hiljem tunnistanud, et lakkas endast kui jalgpallurist "väga hästi" arvamast, kui oli näinud oma silmaga Besti mängu. Räägitakse legendi, et korra mänginud Best treeningul üksinda kogu meeskonna vastu, võites seal kõik üks-ühele vastu peetud vastasseisud. Samavõrd kui väljakul, paistis Best silma ka väljaspool seda. Temast sai spordimaailma esimene poptäht. Tänapäeva David Beckhami eelkäija, kes pälvis oma šarmantse välimuse tõttu hüüdnime "viies biitel". Oma elukommeteltki sarnanes Best tõelise popstaarile, nautides ekstravagantset ja pillavat elustiili ühes ohjeldamatu pidutsemisega. Ka Best ise on öelnud, et 90% oma teenitud rahast on ta kulutanud ilusate naiste, napsude ja kiirete autode peale. Ülejäänud raisanud ta aga lihtsalt ära.

keith-moon.jpgKEITH MOON

ANSAMBLI „THE WHO“ TRUMMAR

Liitunud 17 aasta vanuselt ansambliga „The Who“, teenis Keith endale kiiresti hüüdnime „Segane Moon“, seda peaasjalikult oma ülevoolava ja innovaatilise trummimängu ning ennasthävitava elustiili poolest. Tiivustatuna ansambli moevoolust tingitud instrumentide lõhkumisest, praktiseeris Keith sedasorti meelelahutust jõudsalt ka eraelus. Legendaarseks on saanud seik, kus lennujaama kiirustav Keith palus äkitselt auto ümber pöörata ning tagasi hotelli juurde sõita. Jõudnud hotelli, jooksnud Keith kiiresti oma sviiti, võtnud teleka ja visanud selle sõnade „peaaegu oleksin unustanud“ saatel läbi akna õues asuvasse basseini. Lisaks tavapärasele laamendamisele olid Keithi eriliseks kireks ka veel plahvatavad lõhkelaengud, mida ta esinemiste ajal meelsasti basstrummi sisse peitis või siis hotellitubade vetsupottidest alla lasi.

1e1888712ec836d5200f3d59194e2ee0_f95.jpgOLIVER REED

BRITI FILMINÄITLEJA

Omades teada-tuntud jämedavõitu machomehe karismat, sobis Oliver edukalt mängima niinimetatud "kõva mehe" filmirolle. Jäänud napilt ilma James Bondi rollist, kogus Reed siiski küllaldaselt tuntust mitmete muusikalide ja linateostega, tõustes üheks hinnatuimaks filminäitlejaks Suurbritannia kinoajaloos. Vaatamata oma briti päritolule, on Oliver üheks esiisaks väidetud olevat Vene tsaari Peeter Suurt, mis aitab ehk selgitada ka Oliveri võimet taluda ebaharilikult suuri alkoholikoguseid. Ainuüksi oma pulmapäevale eelnenud kahepäevase pummelungi vältel suutnud Oliver kallata kõrist alla ei rohkem ega vähem kui 106 pinti õlut. Elumehelikke ambitsioone olnudki Oliveril enda sõnudl vaid kaks: juua kuivaks kõik pubid siin ilmas ning magada iga naisega planeedil Maa.

james.jpgJAMES HUNT

BRITI VORMELISÕITJA

James oli oma vormelikarjääri algul väga tormakas ning tema võidusõidud lõppesid sageli avariiga. Hüüdnime "Matsu-Hunt" teeninud Jamesi talent pääses siiski maksvusele ning 1976. aastal krooniti ta McLareni rooli F-1 maailmameistriks. Tiitlivõiduks vajalikud punktid saavutas James seejuures hooaja viimasel ja lausvihmas peetud Jaapani etapil, kus mitmed võistlejad, sealhulgas Hunti pearivaal Niki Lauda, pidasid valitsevaid võistlustingimusi liiga ohtlikuks. Oma tormaka käitumise ja alatihti vahelduvate kaunite kaaslannadega pakkus James pressile rohkelt kõneainet. Kuigi Jamesi selline tähelepanu pahandas, aitas see oluliselt kaasa F-1 populaarsuse tõusule Suurbritannias. Erinevalt tiimibossidest, ei suhtunud James võidusõitu kunagi kui kohustusse, keelamata endale ka loetud minutid enne starti kiireloomulisi armuseiklusi, tossavat sigaretti või klaasikest head heledat õlut.

AlexHiggins1_2.jpgALEX HIGGINS

PÕHJA-IIRIMAA SNUUKERIMÄNGIJA

Väidetavalt teenis "Hurrikaani Higgins" oma hüüdnime fenomenaalse mängukiiruse tõttu, kuid paljude arvates võis selle põhjuseks olla ka Alexi äärmiselt ettearvamatu ja emotsionaalne käitumine. Tema püsimatu iseloom tõi enesega tihti kaasa rohkeid vaidlusi ja sõnelusi, kohati ka väiksemat sorti kähmlusi. Kurikuulsaima juhtumi on snuukerisõprade mällu talletunud kahtlemata 1986. aasta Briti meistrivõistlused, kus ärritunud Alex kohtunikku tugeva peahoobiga kostitas. Lisaks oma tulisele temperamendile, oli Alex paadunud napsu- ja suitsumees, tegeldes oma lemmikpahega propageerimisega meelsasti ka keset võistlust. Ega ilmaasjata pidanud Alex snuukerimängu äärmiselt tervist kahjustavaks tegevuseks. Tänu oma suurele populaarsusele, seda eriti just Suurbritannias, on Higginsit nimetatud ka " Rahva tšempioniks".

04262c96d2e4be30798e642ed8c63e21_f113.jpgFRANK SINATRA

USA LAULJA JA FILMINÄITLEJA

Oma erakordse lauluhääle ja Oscariga pärjatud näitlejaande tõttu on Frank Sinatra olnud paljude jaoks 20. sajandi kultusikooniks. "Sinatra-mania" uskumatust populaarsusest annab tunnistust ainuüksi 1944. aasta kontserd New York Citys, kui 35 000 piletita fänni linnatänavatel massirahutused vallandasid. Olles leidnud küll koha ameeriklaste südames, elas Frank ometi aastaid FBI kõrgendatud tähelepanu all, peaasjalikult oma lähedaste sidemete tõttu mitmete Sitsiilia maffiabossidega nagu Carlo Gambino, Sammy Giancana ja Lucky Luciano. Palju on kõneainet pakkunud ka muidu väikesekasvulise Franki suur "meheau", mis kuulujuttude järgi pidanud mõõtmetelt koguni hiiglaslikku püütonmadu meenutama. Frank ei põlanud kunagi ära ka ühtegi vägijooki, nentides prohvetlikult, et alkohol võib olla küll inimese suurim vaenlane, kuid Piibli kohaselt tuleb kõiki oma vaenlasi armastada.

00848181bc2aa7e69b74e2ce35b8f02b_f114.jpegOZZY OSBOURNE

BRITI HEAVY-METALI IKOON

Paha Poisi imago kleepis Ozzy endale külge juba koolipõlves, mil ta klassiruumis istumisele eelistas koos suuremate poistega bändi teha. Olles küll tuline biitlite austaja, pani Ozzy aluse hoopis raskemale rockile, kogudes rohkelt kuulsust ansamblite "Black Sabbath" ja  "The Ozzy Osbourne band" solistina. Oma skandaalset ja metsikut elu kommenteerides on Ozzy tihtipeale isegi imestanud, kuidas tal kõik need aastad on üldse õnnestunud hinges püsida. Mitmed jumalakartlikud organisatsioonid on Ozzyt nimetanud koguni saatana käsilaseks, kuid enamikud muusikasõbrade jaoks on tegemist siiski lihast ja luust " heavy-metali ristiisaga" Ozzy populaarsus kasvas hüppeliselt veel uue aastatuhande alguses, mil tema perekonna igapäevaelu kajastas reality-show kiirelt üheks MTV hittsaateks tõusis.